Minulé ročníky

Ročník 2018- Začarované střevíčky

Sedmý ročník se konal pod patronací Ondry Vodného a hudebníka Jana Buriana. Předlohu k pohádce tvořily děti a v sále sklidila ohromný úspěch. V hodnocení diváků, kteří měli možnost shlédnout více představení, byla tato pohádka a její zpracování, hodnocena jako nejkrásnější. Vaš chvála nás moc těší a inspiruje do dalších projektů! Děkujeme!

Celkem se nám podařilo vybrat 35.000,-, které jsme předali dílně Lemniskáta.

Začarované střevíčky 2018-video

Slideshow fotek a videa ze Začarovaných střevíčků od Alice a Domči Šilerových

28.1.2018 benefice-Začarované střevíčky-fotografie

Ročník 2017 – V zajetí snů

Šestý ročník představení proběhl pod záštitou patronů Ondry Vodného a režisérky Olgy Sommerové. Přeedlohu k pohádce opět tvořily děti, která všechny přítomné diváky chytila za srdce.

Celkem se podařilo vybrat 45 000,-, které jsme předali dílně Lemniskáta.

Fotografie z představení naleznete zde: V zajetí snů 2017, a také zde

Video z představení  a druhý sestřih zde

Ročník 2016-Kouzlo slunovratu

Pátý ročník benefičního představení pod záštitou spisovatelky Radky Třeštíkové a moderátora Ondry Vodného vynesl celkem 45.000,- pro Dětské krizové centrum. Předloha k pohádce vznikala tentokrát ve velkém kruhu dětí, které spolu dlouhé hodiny diskutovaly o tom, jak se příběh bude vyvýjet a jaké postavy se v něm objeví. Výsledek byl strhující a nesl s s sebou nádherné poselství.

Něco z nádherné atmosféry můžete zakusit při shlédnutí krátkého sestřihu fotografií a videí zde: Kouzlo slunovratu

Fotografie si můžete prohlédnout zde: Fotografie Alice Šilerové, a Ivana Navrátilíka

Ročník 2015- Ledový drak

Čtvrtý ročník benefičního představení proběhlo pod záštitou patrona Ondry Vodného, moderátora rádia Evropa 2. Předlohu k pohádce tentokrát napsaly tři tanečnice Dominika Šilerová, Zuzana Dluhošová a Karolína Štádlerová. Z jejich pohádek pak všechny děti vytvořily jedinou pohádkovou předlohu, kterou upravily pro tanec a pilně nastudovaly.

Celkem se podařilo vybrat 40.000,- na vstupném a 10.000,- při prodeji výrobků dílen Gawain a Eliáš. Výtěžek byl využit na úpravu nových prostor dílny Gawain a nákup keramického materiálu v dílně Eliáš.

Toto představení mělo reprízu Salesiánském divadle. Bylo to dopolední představení pro školy. Vládla zde neskutečná atmosféra, děti-diváci byly plně vtaženy do děje a hlasitě aplautdovaly, tleskaly a fandily svým spolužákům, který viděly na pódiu.

Fotografie z představení naleznete ve webové galerii: Galerie představení 2015

Video z představení zpracovali studenti ze SŠ Panská, video připravujeme pro publikování na webu.

Ročník 2014 – Tajemství zlaté harfy

Třetí ročník benefičního představení proběhl pod záštitou patronů Ondry Vodného, moderátora rádia Evropa 2 a herečky Lenky Vlasákové. Představení se dětem moc podařilo, sklidily velký aplaus. Předlohu k pohádce napsala tanečnice Dominika Šilerová.

Celkem se podařilo vybrat 60.000,-, které zdvojnásobila Nadace Divoké husy. Výtěžek byl využit na pořízení vybavení a strojů nově vzniklé dřevodílny Gawain.

Toto představení mělo dvě reprízy, ve Mlejně a Salesiánském divadle.

Představení nám nádherně natočili a dokumentárně zpracovali studenti ze SŠ Panská. Záznam z představení můžete shlédnout na serveru YouTube.

Fotografie z představení naleznete zde

https://picasaweb.google.com/111863257821360358966/TajmestviZlateHarfyPredstaveni2212014

https://picasaweb.google.com/111863257821360358966/TajemstviZlateHarfy2212014

Ročník 2013 – Peřinbaba

Loňský ročník benefičního představení, které proběhlo pod záštitou patronů Ondry Vodného moderátora rádia Evropa 2 a hudební skupiny Tichá Dohoda, měl opět velký úspěch jak u diváků, tak u samotných dětí, které se hned po premiéře začali těšit na další ročník.

Celkem se na vstupném, darech k benefici a prodeji výrobků během představení vybralo 60.000,- které byly dětmi za účasti patronů slavnostně předány Textilní dílně Gawain.

Představení mělo velký ohlas u diváků, proto Taneční studio Mirabel uspořádalo reprízu představení v Kulturním domě obce Dobrovíz.

Fotografie z benefičního představení zde

Ročník 2012 – Sněhová královna

Loňský ročník benefičního představení, které proběhlo pod záštitou patronky herečky Lenky Vlasákové, měl velký úspěch nejen u diváků. Děti měly možnost aktivně spolupracovat s lidmi s postižením a viděly, že žijí běžný plnohodnotný život.

Celkem se na vstupném, darech k benefici a prodeji výrobků během představení vybralo 60.000,-, které byly následně zdvojnásobeny Nadací Divoké Husy. Děti mohly Textilní dílně Gawain věnovat 120.000,- jako celkový výtěžek benefice.

Představení mělo velký ohlas u diváků, proto Taneční studio Mirabel uspořádalo reprízu představení v divadle Mlejn v Pražských Stodůlkách.

Fotografie z obou představení můžete shlédnout zde.